20 Mayıs 2015 Çarşamba

Kitap Yorumu ✖ Her Şeyi Allah'tan İste - Gazanfer Sanlıtopİnsanlara Huzur ve Manevi Şifa Reçetesi Sunacak Muhteşem Bir Kitap.

Nice kere, bir şey istersin verilmez; fakat hemencecik yahut bir zaman sonra ondan daha hayırlısı verilir, ondan hayırlısı verilmek üzere o verilmez, geciktirilir. Nice şeyler vardır ki sen istersin onu; fakat verilse zarar görürsün. Şu halde güzelliği sende kalacak şey istemelisin.

İstek, bir şeye karşı içten gelen yönelme duygusudur; arzudur, dilektir, rağbettir, meyletmektir. O duygunun gerçeğe dönüşmesini sözle ya da gönül diliyle belirlemektir. Ötesi elimizde değildir, Yüce Allah'a kalmıştır.

Mademki Yüce Allah her vesileyle "İsteyin!" diyor; bizlere düşen O'ndan istemek ve ümitle beklemektir.


Hayat Yayınları Kitapseverleri Hayata Aşkla Dokunmaya Davet Ediyor!

Hayat Yayınları,  “Aşkla Dokun Hayata” serisi kitapları ile okuyucularını aşkın ayrılıktan kavuşmaya, hüzünden coşkuya kadar tüm duygularını taşıyan bir yolculuğa çıkarıyor.
Hayat Yayınları’nın, Aşkın tüm renklerini kapsayan "Aşkla Dokun Hayata”  serisinin kitapları ''Aşk-ı lal'' - ''Elifname'' - ''Herşeyi Allahtan İste'' - ''Aşk-ı Leyla'' - "Bana Aşkımızı Anlat” – “Aşk-ı Rana" “Yalnızca Rabbine Yönel” ve "Gülsima Ağlama Ne Olursun" çıktı. Ben şimdilik 2 tanesini okudum sanırım diğerlerini de alacağım...
Aşk, insanoğlunun kalbinde hala şarkılarını söylemeye devam ediyor.  Siz de Hayata Aşkla Dokunmaya Var mısınız?

Herkese koskocaman bir merhaba! Yine ben, yine alışıldığın dışında bir kitap...
Uzun zamandır, epeyi uzun zamandır dini kitap okumayı bırakın merak edip içini bile karıştırdığım olmadığından bu kitabı okumam benim için bile çok tuhaf. Nasıl olduğunu ben de anlamadım, aa ayracı çok güzelmiş, kapağının rengi de hoşuma gitti derken bir baktım kitabı karıştırıyorum. İçinden rastgele birkaç cümle okurken bildiğimi sandığım ama bilmediği onca şeyle karşılaştım ki bu beni meraka sürükledi ve ben de bu vesileyle okumaya başladım.

Kitap bittikten sonra pişman olmadım, zaten iki yüz sayfa kadar bir şeydi ve çok az bir vaktimi almıştı. Bunun yanında Müslümanlığa ait bazı bilgiler öğrenip okuduğum kitapların bana hiçbir katkısı olmadığını düşünerek hissettiğim vicdan azabını da hafifletmiş oldum. Uzun zamandır sadece ve sadece roman ağırlıklı okuduğumdan kişisel gelişime bile vakit ayıramaz oldum. Ki beni tanıyanlar normal insanlardan farklı olarak kişisel gelişim okumayı ne kadar çok sevdiğimi bilirler.

Son olarak bu kitabı sürekli aynı tarz kitap okumaktan bıkmış, yeni ufuklara yelken açmak isteyen ve okuduklarının kendisine hiçbir katkıda bulunmadığından hayıflanan, dini kitaplarla ilgilenen okurlara tavsiye ederim. Bir sonraki yorumumda görüşmek üzere!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder