22 Ağustos 2014 Cuma

1. KCY Blog Turu ✖ Yasemin Uras - Saat | Yorum + Karakter Tanıtım + Tanıtım Videosu


İlk blog turumuzdan herkese merhaba. Evet, ilk ve biz oldukça heyecanlıyız. Bu tur ilk ortak projemiz olacak ve her birimiz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Yukarıdaki başlığa şöyle bir baktıysanız ben, tanıtım videosu ve karakter tanıtımı yaptım. Onlara geçmeden önce kitabı kısaca bir yorulmayıvereyim :)

Saat, şu an yaşadığımız Dünya’nın yaşayan Dünya olarak anıldığı ve içinde Cinler Ülkesi, Periler Ülkesi, Rüyalar Ülkesi gibi bir çok dünyayı barındıran fantastik ve muhteşem bir yapıt. Baş karakterimiz Can’ın Almanya’dan Türkiye’ye, Özel Turkuaz Kolejine gelmesiyle beraber kader onun için yol çizmeye başlamıştır. Kader, savaşçıların altısını; Barbara, Selim, Sinan, Margarita, Ömer ve Can’ı bir araya getirmek için uğraşıyordur ve bu işi başarmıştır. Artık onlar bir aradadır.

Aron, kendisine hediye olarak verilen oğlu Aronos ile kötülük peşindedir fakat Saat buna izin vermemektedir. Saat, Aronos’la savaşacak savaşçıları kendisi seçmektedir ve Saat, Aronos’un en büyük düşmanıdır. Onu yıllarca içinde hapsetmektedir.

Saat bu sefer savaşması için kimleri seçti dersiniz? Evet, Can ve arkadaşlarını. Can, son savaşçının soyundan gelen bir çocuk ve bu onu savaşçı yaptı fakat ona yardım etmeleri için Saat, diğer savaşçıların soyundan gelen Margarita, Barbara, Ömer. Selim ve Sinan’ı da seçti. Artık hepsi bu işin içinde ve işin en kötü yanı da, savaşmak zorundalar. Aron ve cinleri Saat’i ele geçirmeden onu bulmalılar.

Tek sıkıntı, Saat kendisini saklıyor ve vakit dolmak üzere. Aronos uyanmak üzere.
Apri ve Capri adında iki peri sayesinde Can ve arkadaşları nasıl bir durum içerisinde olduklarını öğreniyor. Bu işten kaçmak gibi bir seçenekleri yok, kalıp savaşmak zorundalar ve bunun için hazırlanıyorlar. Daha önceki savaşçılara verilmemiş madalyonları ise onların en büyük gücü, hem cinlerden korunabiliyorlar hem de hayal ettikleri her şey gerçeğe dönüştürebiliyorlar. Hatta bu madalyon sayesinde zamanı bile durdurabiliyorlar.

Bu kitabı okurken alışıla gelmedik olaylara hazır olun. Uyurken takmanız gereken bir gözlük olabilir, rüyalarınız gerçek hayata dönüşebilir ya da bir balık size yol gösterebilir. Fakat asıl önemli olan şey, madalyonları onları korumaya yetecek mi? Saat’e Baş Cin’den daha önce ulaşabilecekler mi?

Kitabı okumak isterseniz Melis Kitaplar Diyarında Saat çekilişi var. Siz de Saat kitabını kazanan iki kişiden biri olabilirsiniz. Çekiliş için tıktık 

Destekleri için Elif Tunç’a ve Trend Yayınevine teşekkürlerimizi ve kucak dolusu sevgimizi sunuyoruz.

Benden bu kadar demek isterdim ama… Karakter tanıtımına geçiyoruz.  
Tanıtım videomuzu izlemeyi unutmayın :)

                                                             7 yorum:

 1. Rabia ne diyeceğimi şaşırdım :O Mükemmel kelimesi bu yoruma ve shoplara az kalır :') Okurken ağzımın açık kalmış halini görmen lazımdı :D Videoya hayran olduğumu zaten biliyosun!! Seni seviyoruumm <3
  P.S. Ne düşünürsem onu söylediğimi de abartmadığımı da biliyosun ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Melis ya :D Allahım ya :D :D Çok tatlısın biliyorsun değil mi? :D Çok teşekkür ederim, bende seni seviyorum :) <3

   Sil
 2. Rabia döktürmüşsün helal olsun :D Ellerine, klavyene sağlık. Yorumun da tanıtımında süper olmuş. Sanırım video hakkında yorum yapmama hiç gerek yok :D Resmen dibim düştü videoya. Darısı başımıza artık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Merve, beni şımarma :D

   Sil
  2. şımarabilirsin hakkın var yanii :D

   Sil
 3. Video süperdi. Kitabı okumuştum o da çok etkileyiciydi. Elinize sağlık, bir kitap ancak bu kadar iyi yansıtılabilirdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, ben de kitabı çok sevdim :)

   Sil